Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
Język:
Strona główna ANTICORRay WSS60 System ANTICORRay REP Technologia montażu Technologia naprawy Do pobrania Kontakt
„ANTICORRay WSS60”
Innowacyjny system ochrony antykorozyjnej rurociągów stalowych w klasie C HT60
Technologia nakładania systemu naprawczego „ANTICORRay REP”.

 

1. System naprawczy „ANTICORRay REP” ma swoje zastosowanie w całym zakresie średnic rur na powłoki PE i PP
w temperaturze pracy ciągłej do 60°C lecz na uszkodzenia nie przekraczające rozmiarów 100mm x 200mm.
Na uszkodzenia większe proponujemy użyć rękaw termokurczliwy „ANTICORRay WSS 60”.

2. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia izolacji rurociągu sięgającego do powierzchni stali jednak nie przekraczającego rozmiarów 100mm x 200mm należy użyć wszystkich składników zestawu naprawczego:

  • Primer epoxydowy „ANTICORRay Epoxy Primer 801”.
  • Wypełniacz ubytków „ANTICORRay Melt Stick”.
  • Łata naprawcza „ANTICORRay REP”.

Miejsce uszkodzenia i jego okolicę należy oczyścić i usunąć izolację nie spojoną z rurą. Następnie odtłuścić przy pomocy rozpuszczalnika beztłuszczowego. Brzegi uszkodzenia lekko zukosować oraz zeszorstkować papierem ściernym wychodząc do ok. 10cm poza jego brzegi.

Primer epoxydowy „ANTICORRay Epoxy Primer 801” nakładamy na odkrytą powierzchnię stali, przygotowaną do stopnia czystości Sa 2½ (ISO 8501) oraz podgrzaną do temperatury 70÷80° C.

Następnie ubytek izolacji, zagłębienie, niwelujemy wypełniaczem „ANTICORRay MELT Stick” i na końcu zaklejamy przygotowaną i podgrzaną, zamykającą łatą naprawczą „ANTICORRay REP”. Na końcu miejsce naprawy jeszcze w stanie gorącym rolujemy wałkiem silikonowym w celu wygładzenia jego powierzchni i brzegów.

3. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia izolacji nie sięgającej powierzchni stali lecz o rozmiarach większych niż 1cm średnicy, używamy:

  • Wypełniacza ubytków „ANTICORRay Melt Stick”.
  • Łaty naprawczej „ANTICORRay REP”. Miejsce uszkodzenia i jego okolicę należy oczyścić. Następnie odtłuścić przy pomocy rozpuszczalnika beztłuszczowego. Brzegi uszkodzenia lekko zukosować oraz zeszorstkować papierem ściernym wychodząc do ok. 10cm poza jego brzegi. Tak przygotowaną powierzchnię podgrzewamy do temperatury ok. 70°C i miejsce ubytku (zagłębienie) niwelujemy wypełniaczem „ANTICORRay Melt Stick”, które następnie zaklejamy przygotowaną i podgrzaną zamykającą łatą naprawczą „ANTICORRay RAP”. Na końcu miejsce naprawy jeszcze w stanie gorącym rolujemy wałkiem silikonowym w celu wygładzenia jego powierzchni i szczególnie brzegów.

4. Jeżeli uszkodzenie jest niewielkie, tj. do 1 cm średnicy i nie sięga powierzchni stali wówczas używamy tylko:

  • Wypełniacza ubytków „ANTICORRay Melt Stick”. Miejsce uszkodzenia i jego okolicę należy oczyścić. Następnie odtłuścić przy pomocy rozpuszczalnika beztłuszczowego. Brzegi uszkodzenia lekko zukosować oraz zeszorstkować papierem ściernym. Tak przygotowaną powierzchnię podgrzewamy do temperatury ok. 70°C
    i miejsce ubytku (zagłębienie) niwelujemy wypełniaczem „ANTICORRay Melt Stick”, następnie wygładzając wtopioną masę wypełniającą dopasowując ją do brzegów uszkodzenia aby nie wystawała ponad powierzchnię izolacji.

W celu dokładnego zapoznania się z metodą naprawy proszę sięgnąć do „Technologii nakładania ANTICORRay REP” dostępnej u właściciela systemu firmie: Anticor Sp. z o.o.

Kontakt z nami


Imię i nazwisko:
Nazwa Firmy:
E-mail:
Telefon:
Wiadomość:
Copyright by ANTICOR Sp. z o.o.
ANTICORRay.pl